5 Ocak 2019 Genel Tarafından Diyetisyen Betül Ceylan

KIRMIZI MEYVELERLE SAĞLIK TAKVİYESİ

Nar, ahududu, çilek, frambuaz, yaban mersini… Kırmızı meyveler çok sevilen, mutuluk veren ve sağlık deposu olan meyvelerdir. Peki ne gibi faydaları var?

Antioksidan Desteği

Kırmızı meyveler antioksidan bakımından en zengin gruplardan biridir. İçerdikleri Quercetin bileşeniyle vücuttaki zararlı bileşenlerden sizi korurlar ve böylece kanserle savaşırlar. Kanserin günden güne arttığı son yıllarda kırmızı meyvelerin gücünden faydalanabilirsiniz.

Kalp-Damar Sağlığınız için…

Kırmızı meyveler antosiyanin içeriğiyle damar sertleşmesini önleyici etki gösterirler. Ayrıca kan basıncını düzenleyip iltihaplanmayı önlemeye yardımcı olurlar. Kalp koruyucu bu meyveleri beslenmenize eklemeyi unutmayın.

Fitleştiren Meyveler

Kilo verme döneminde kırmızı meyveler kurtarıcınız olabilir. Hem tat ve görüntüleriyle size mutluluk verip hem de lif içerikleriyle tokluk sürenizi uzatabilirler. Ayrıca içerdikleri vitamin ve minerallerle de sağlığınıza destek meyvelerdir.

Beyin Koruyucu Etki

Kırmızı meyveler polifenol içerikleriyle beyin koruyucu etki gösteriyor. Yapılan araştırmalarda kırmızı meyvelerdeki polifenollerin, Alzheimer’a neden olan toksinlerin giderilmesinde yardımcı olduğu görülmüştür.

DİYETİSYEN SENA KONDAK

BETÜL CEYLAN SAĞLIKLI BESLENME VE DİYET MERKEZİ

Yorum Yapılmadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.